Chrzest jest… nie wiem jakiego oni słowa używają. Chrzest jest niezmywalny prawda? I tu zaczyna się obszar, w którym Kościół na poziomie psychologicznym jest warty przebadania, czy to nie jest sekta. Ponieważ ludzie, którzy twierdzą, że mają władzę, do końca życia, nad błędem, który popełnili rodzice wobec niemowlęcia… bo rodzice biorą niemowlę, które nie ma nic do powiedzenia na temat tego chrztu. Dokonuje się chrztu, który jest aktem czarnej magii, ponieważ jest zablokowane centrum świadomości dziecka w postaci krzyżyka na czole… – mówił Pieczyński.

Ale każdy człowiek może potem zrobić z tym co chce – wtrąciła dziennikarka. 

Nie, nieprawda. Nie każdy człowiek może zrobić z tym co chce, ponieważ jest od kolebki indoktrynowany – odpowiedział aktor.

Jest albo nie jest, w zależności. Niektóre dzieci są ochrzczone, ale potem nie kontynuują wyznawania wiary – stwierdziła redaktor prowadząca program.

W związku z czym zróbmy tak i doprowadźmy w Polsce do tego, by można było wypisać się z Kościoła przez internet. To coś, do czego będę prowadził i o co będzie walczyło moje stowarzyszenie – zapowiedział Krzysztof Pieczyński.