Premiera ogłosi nowy program "Polska na TAK!". W planach m.in zwiększenie ilości godzin historii w szkołach.

Jak wynika z nieoficjalnych informacji, premier Mateusz Morawiecki ma ogłosić dziś start nowego programu patriotycznego nazwanego "Polska na TAK!". Ma on obejmować wiele działań i skupiać się na wzmacnianiu patriotyzmu i polskiej tożsamości. Przygotowała go Kancelaria Premiera z Ministerstwem Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

 

Jak podaje Polsat News, program zakłada m.in. zwiększenie liczby godzin historii w szkołach oraz wsparcie innych inicjatyw szkolnych związanych z propagowaniem i wzmacnianiem patriotyzmu. Jednym z działań ma być też ustawienie przed każdą szkołą masztu z flagą Polski.

Przypomnijmy, że równolegle trwa projekt program "Pod biało-czerwoną", w ramach którego rząd chce finansować budowę masztów do prezentacji flagi narodowej w każdej gminie. Prowadzi go Adam Andruszkiewicz, który ze zlikwidowanego ministerstwa cyfryzacji przeszedł do Kancelarii Premiera.

 

 

Jak podaje z kolei portal wPolityce.pl, program ma byc "odpowiedzią na ideologiczną ofensywę lewicy" i skupiać się na "edukacji, kulturze, sztuce i sektorze organizacji pozarządowych". Działania mają dotyczyć m.in. wsparcia harcerstwa, restytucji dzieł sztuki utraconych w czasie II wojny światowej oraz wsparcia niezależnych twórców kultury. W ramach działań prorodzinnych ma powstać Instytut ds. Rodziny i Demografii.

 

 

[wideo] Efektowna kontrterrorystów w Lublinie

Greta pojawiła się w polskich podręcznikach dla licealistów. Porównano ją do katolickiej świętej

Róża Thun powiela spreparowane zdjęcie z papieżem. I dodaje: „Sympatyczny fotomontaż”

Skrajna prawica spaliła Koran w Malmo. Wybuchły zamieszki

[wideo] Szwecja: prawicowy działacz spalił Koran. Policja bezradna wobec demolujących miasto demonstrantów.