[wideo] Brutalne starcia policji z chuliganami podczas nieoficjalnego Marszu Niepodległości. Podpalono także mieszkanie.

Od godziny 14 trwa tegoroczny Marsz Niepodległości. Jak zapowiadali organizatorzy, w związku z zakazem manifestacji związanym z pandemią, marsz miał być zmotoryzowany. Na ulicach Warszawy rzeczywiście pojawiło się wiele samochodów z flagami. Oprócz tego wiele osób zdecydowało się na "spontaniczny spacer" wzdłuż trasy marszu. 

 

 

Już po godzinie 15 doszło do pierwszych zamieszek w okolicy Ronda de Gaulle'a , gdzie - jak podała warszawska policja - "grupy chuliganów zaatakowały policjantów chroniących bezpieczeństwa innych ludzi". Według relacji w mediach społecznościowych, uczestnicy marszu rzucali w funkcjonariuszy kamieniami i butelkami, odpalali też race. Jedna z nich trafiła w Empik.

 

 

 

 

 

Do groźnego incydentu doszło też przed Mostem Poniatowskiego, na alei 3 Maja, gdzie ktoś rzucił racę w kierunku kamienicy. Celem był zapewne balkon, na którym widać baner Strajku Kobiet i tęczową flagę. Raca spadła jednak dwa balkony niżej, wywołując pożar w mieszkaniu.

 

 

Sylwia Spurek zwraca się do KE w związku z ostatnimi prześladowaniami osób LGBT w Polsce

[wideo] Dramatyczne obrazy z Białorusi. Reżim walczy z protestującymi!

[wideo] Posłanka Lewicy o „prawdziwych Polakach”: Cieszyli się, gdy Hitler rozwiązywał sprawę Żydów

Gen. Szymczyk: Po 7 sierpnia słyszę od policjantów - "panie komendancie, co jeszcze musimy znieść?"

Nowacka tłumaczy, że podwyżki są potrzebne, żeby politycy nie byli łatwi do skorumpowania. Zobacz ile wzrosną wynagrodzenia!