Spurek chce zmusić Polskę do przyjmowania imigrantów. „Liczę na refleksję ze strony rządu, zamiast narażania się na sankcje”

Unia Europejska ponownie rozważa relokację nielegalnych imigrantów i rozmowy ws. Paktu Migracji i Azylu. Przeciwne przymusowemu przyjmowaniu są Słowacja, Węgry, Czechy, Estonia, Łotwa, Słowenia i Polska. Sylwia Spurek stwierdziła, że „dopuszcza sankcje dla Polski, ale ich nie chce”.

 

 

Nie możemy się uchylać od naszych obowiązków, bo jesteśmy częścią wspólnoty. To, co najbardziej cenię w Unii Europejskiej, to kwestia wartości. Stawianie na prawa człowieka i solidarność to podstawa. My musimy, działając wspólnie z innymi państwami, rozwiązać problem i kryzys migracyjny.

 

 

Prawa człowieka nie powinny zależeć od płci i wieku. Oczywiście pewne grupy społeczne są w szczególnej sytuacji, ale gdyby każda gmina w Polsce przyjęła po kilka rodzin, nie musielibyśmy wybierać ani się ograniczać.

 

 

Musimy zastanowić się, w jaki sposób spowodować, aby kraje ze swoich obowiązków się wywiązywały. Wyobraźmy sobie, że to Polska realizowałaby obowiązki wynikające z traktatów, a inne państwa nie. Jak wtedy byśmy się czuli?

 

Jednocześnie Spurek zaznaczyła, że „dopuszcza sankcje dla Polski, ale ich nie chce”. Jednak, zdaniem unioposeł, Bruksela musi jakoś nakłonić państwa do przymusowej solidarności.'

 

Jestem patriotką, Polska to moja ojczyzna i nie chciałabym, abyśmy ponosili odpowiedzialność finansową. Mam więc nadzieję na dialog z rządem i refleksję nad tym, jak najlepiej pomagać.

 

 

Obowiązkowa relokacja imigrantów/tek to kwestia wartości UE. Polska nie może się uchylać od odpowiedzialności w tej materii. Musimy być solidarni z resztą państw UE i liczę na refleksję ze strony polskiego rządu, zamiast narażania się na sankcje”

[wideo] „Julka” w akcji: „Seks był legalny!” Koszmarne nagranie hitem Internetu: „Od***ało jej! Przedawkowała z seksualnością”

Wałęsa atakuje Kaczyńskiego nawet w święta. Udostępnił obraźliwą grafikę

Kobieta zaśpiewała kolędę z dziećmi przy świątecznym stole: „Je*ać PiS” [WIDEO]

[WIDEO] Adam Małysz grzmiał w TVP: „Nie zostawimy tego. Poczują co to jest Polska”

[wideo] Seweryn: kłamałam z obawy o kampanię. Internauci bez litości.