[wideo] Trzaskowski dziś: nie ma mowy o uchodźcach. Trzaskowski kiedyś: przyjęcie uchodźców to polska polisa ubezpieczeniowa.

Rafał Trzaskowski w środę odwiedził Łazy pod Warszawą. Kandydat KO na prezydenta usłyszał tam pytanie dotyczące nowego spotu PiS, w którym partia rządząca uderza w rywali Andrzeja Dudy. Trzaskowski szybko obalił jednak narrację przyjętą przez ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego.

 

Chodzi o spot opublikowany przez sztab Andrzeja Dudy, w którym zadano pięć pytań m.in. o możliwą likwidację 500+, przyjmowanie uchodźców czy wiek emerytalny.

 

To PiS bez przerwy wprowadza do kampanii ideologię i przypomina o kryzysie z 2015 r. Dziś nie ma mowy o uchodźcach. UE podjęła twarde decyzje dotyczące zabezpieczenia granicy. Podpisano umowę z Turcją, która zamknęła granice. W tej chwili tego problemu nie ma.

 

To nie jest do końca prawdą. Unia Europejska ponownie rozważa relokację nielegalnych imigrantów i rozmowy ws. Paktu Migracji i Azylu. Przeciwne przymusowemu przyjmowaniu są Słowacja, Węgry, Czechy, Estonia, Łotwa, Słowenia i Polska. Sylwia Spurek stwierdziła, że „dopuszcza sankcje dla Polski, ale ich nie chce”.

 

Warto przypomnieć wypowiedź Rafała Trzaskowskiego z przed kilku lat gdzie imigrantów nazywał “polską polisą ubezpieczeniową”. Czy można aż tak zmienić poglądy?

 

Jeśli nie wykażemy się solidarnością, jeśli nie zamkniemy granic, to może nam się rozlecieć strefa Schengen i Polacy nie będą mogli jeździć do pracy, dalej będziemy stali na granicach

 

 

 

[foto] Aktywiści powiesili tęczowe flagi na pomnikach w Warszawie

Londyn chce, aby Polacy płacili za zbrodnie Niemców. Brytyjska Izba Lordów naciska na Polskę

[wideo] RT udostępniła film z momentu spalenia tęczowej flagi w Warszawie. Fala komentarzy wsparcia płynąca z całego świata!

Lider Kanadyjskiej opozycji Andrew Scheer o Powstaniu Warszawskim. To warto przeczytać!

Janusz Gajos atakuje prezesa PiS: Tak powstawało to, co nazwano hitleryzmem