[wideo] Kolejny pomnik zdewastowany w USA. Tym razem odcięto głowę Kolumbowi.

Pomnik Krzysztofa Kolumba to kolejny monument, który uległ zdewastowaniu podczas protestów trwających w Stanach Zjednoczonych. Nieznani sprawcy wieczorem pozbawili odkrywcę Ameryki głowy. Pomnik zostanie przeniesiony do magazynu, a władze miasta zastanowią się nad przyszłością monumentu w Bostonie.

 

 

Pomnik w poprzednich latach  stawał się ofiarą aktów wandalizmu. W 2000 r. ktoś namalował na nim napis „morderca”. Natomiast w 2006 r. Kolumb został pozbawiony głowy, którą odnaleziono w innym miejscu w dzielnicy North End. W 2015 r. namalowano na nim frazę „Black Lives Matter” oraz oblano czerwoną farbą.

 

 

Dzisiejszej nocy po raz kolejny pomnik został zdewastowany poprzez dekapitację Kolumba. Władze miasta zamierzają przenieść monument do magazynu, a następnie zastanowić się nad przyszłością tego pomnika w Bostonie. Burmistrz miasta Marty Walsh potępił ten akt wandalizmu. Jednak dodał, że „Biorąc pod uwagę dyskusję, która jest obecnie prowadzona w Bostonie i na terenie całego kraju, poświęcimy czas na ocenę historycznego znaczenia posągu”.

 

 

[WIDEO] Adam Małysz grzmiał w TVP: „Nie zostawimy tego. Poczują co to jest Polska”

[wideo] Seweryn: kłamałam z obawy o kampanię. Internauci bez litości.

[wideo] Seweryn: kłamałam z obawy o kampanię. Internauci bez litości.

[wideo] Seweryn: kłamałam z obawy o kampanię. Internauci bez litości.

Matylda Damięcka stanęła w obronie Jandy. Zarzuciła Polakom hipokryzję