[wideo] Świdnica: kierowca MPK uratował rodzinę na przejściu. Osłonił ją autobusem.

Polskie drogi obfitują w piratów drogowych. Tym razem kierowca MPK w Świdnicy ocalił 3 osobową rodzinę przed tragedią.

 

MPK w Świdnicy udostępniło na swoim profilu film wraz z opisem z którego wynika, że tylko dzięki przytomności umysłu kierowcy 3 osobowa rodzina może dzisiaj cieszyć się zdrowiem, a może nawet życiem.

 

Tylko skupieniu i refleksowi Tadeusza Barszcza, kierowcy MPK Świdnica, trzyosobowa rodzina zawdzięcza zdrowie a może nawet życie. Kierowca autobusu linii 4 jadącego al. Niepodległości w kierunku pl. Grunwaldzkiego zwolnił przed pasami przy skrzyżowaniu z ul. 8 Maja, by przepuścić pieszych. W tym czasie w lusterku wstecznym zauważył, że jadący z tyłu biały dostawczak zaczął wyprzedzać, kierowca skręcił autobusem na lewy pas by zasłonić przechodzące dwie osoby z dzieckiem. Film najlepiej oddaje grozę sytuacji.

 

Choć tym razem nie udało się odczytać tablic rejestracyjnych, piraci drogowi nie mogą być spokojni - powiedział po incydencie Tomasz Kurzawa, prezes MPK - bo nasze wyposażone w monitoring autobusy są swoistymi dodatkowymi patrolami na ulicach Świdnicy. Kierowca autobusu może zawsze zgłosić ryzykowne czy niebezpieczne sytuacje na drodze, a wtedy zapis z kamer będzie podstawą do podjęcia działań przez Policję.

 

W opisanym zdarzeniu nie ucierpieli piesi, pasażerowie ani pojazdy.

 

 

[wideo] Karbala - największa bitwa polskich żołnierzy od II WŚ. Pamiętamy!

[wideo] Siostry z Łagiewnik wzięły udział w hot16challenge2. Nagranie podbija sieć.

[wideo] Wykrzykiwał w stronę Andrzeja Dudy hasło: "marionetka". Okazało się, że to działacz Wiosny.

Spurek chce zmusić Polskę do przyjmowania imigrantów. „Liczę na refleksję ze strony rządu, zamiast narażania się na sankcje”

[wideo] Seria nowozelandzkich spotów nt. pornografii, aby to rodzice lepiej się zajęli tym tematem.