37-letni Polak bohaterem w Holandii. Zginął ratując troje dzieci.

37-letni Polak zginął w Holandii jak bohater. Marcin K. uratował troje topiących się dzieci. Niestety sam nie zdołał dopłynąć do brzegu. Okazuje się, że mężczyzna miał trójkę dzieci i był jedynym żywicielem rodziny.

 

Do zdarzenia doszło w niedzielę 2 sierpnia na plaży w Julianadorp w Holandii. 37-letni Marcin K. rozmawiał przez telefon z żoną, która wraz z dziećmi była w domu w Polsce. W pewnym momencie powiedział: "Coś jest nie tak z dziećmi w wodzie, muszę się rozłączyć".

 

Kilka godzin później kobieta dowiedziała się, że jej mąż nie żyje. Okazało się, że mężczyzna, który był sam na niestrzeżonej plaży, zauważył w wodzie topiące się dzieci. Natychmiast ruszył im na pomoc i zdołał uratować całą trójkę. Niestety sam nie przeżył.

 

 

Bliscy Marcina nie mogli uwierzyć, że utonął, ponieważ bardzo dobrze pływał. Tego dnia na morzu były jednak bardzo silne prądy, a ratowanie dzieci kosztowało go zbyt wiele siły, by móc samemu wyjść z wody.

 

37-latek pracował w firmie górniczej w Polsce. Aby zarobić dodatkowe pieniądze, często pracował sezonowo w Niemczech. W tym roku po raz pierwszy pojechał do Holandii i zatrudnił się w firmie produkującej żarówki w Callantsoog, by móc zabrać rodzinę na wakacje - podaje holenderska gazeta "Algemeen Dagblad".

 

Był bardzo rodzinny, oddałby życie za swoje dzieci. Teraz zrobił to dla trójki innych dzieci - powiedziała teściowa Marcina.

Czytaj także: "Jest bohaterem taty". 9-latek uratował rannego ojca przed utonięciem

 

 

Polak osierocił troje dzieci. Internauci postanowili pomóc

Historia 37-latka bardzo poruszyła urodzoną w Polsce, ale mieszkającą w Hadze Martinę Janasz. Kobieta skontaktowała się z żoną Marcina i dowiedziała się, że osierocił troje dzieci w wieku 12, 10 i 2 lat.

 

Rodziny nie było stać na sprowadzenie zwłok 37-latka do Polski i pokrycie kosztów pogrzebu. Martina postanowiła utworzyć w sieci zbiórkę, której celem było zebranie 35 tys. euro. Do tej pory internauci wpłacili już ponad 120 tys. euro.

 

https://www.gofundme.com/f/inzameling-voor-familie-van-marcin

[wideo] Absurdalna inwestycja w Trzebini. Barierki postawiono wzdłuż płotu posesji.

[wideo] Tego się zupełnie nie spodziewał. Rafał Trzaskowski wygwizdany w Nowym Tomyślu

[wideo] Karbala - największa bitwa polskich żołnierzy od II WŚ. Pamiętamy!

[wideo] Siostry z Łagiewnik wzięły udział w hot16challenge2. Nagranie podbija sieć.

[wideo] Wykrzykiwał w stronę Andrzeja Dudy hasło: "marionetka". Okazało się, że to działacz Wiosny.