12-letnia Polka zastrzelona w Szwecji! Spacerowała z psem

Tragiczna śmierć 12-letniej dziewczynki wstrząsnęła nie tylko mieszkańcami niewielkiego Norsborg pod Sztokholmem. Cały świat jest w szoku, że w niegdyś tak spokojnym kraju, coraz częściej dochodzi do gangsterskich porachunków. Tym razem zginęła przypadkowa, spacerująca z psem dziewczynka. Dziś mamy już pewność, że była to nasza rodaczka, 12-letnia Adriana.

 

 

Mająca 12 lat Adriana została postrzelona w nocy z przy stacji benzynowej w dzielnicy Norsborg. Lokalna policja podała, że seria strzałów padła z przejeżdżającego samochodu, dosięgając dziewczynę przebywającą przed całodobową restauracją.

 

 

Do tej pory nikt nie został w tej sprawie zatrzymany. Trwają przesłuchania świadków oraz analiza monitoringu. Nastolatka stała się zapewne ofiara wojny gangów. 

 

 

Minister sprawiedliwości Morgan Johansson powiedział lokalnej agencji prasowej TT, że jest zdruzgotany śmiercią dziewczynki. Obiecał też "więcej policji i surowsze wyroki". Stanowcze działania zapowiedział też szef szwedzkiej policji. Jednak, jak podaje BBC, już w zeszłym roku Szwecja ogłosiła utworzenie specjalnej grupy zadaniowej, która miała zwalczać działalność gangów w związku ze wzrostem liczby incydentów z ich udziałem. Wygląda jednak na to, że nie do końca spełnia swoje zadania.

Greta pojawiła się w polskich podręcznikach dla licealistów. Porównano ją do katolickiej świętej

Róża Thun powiela spreparowane zdjęcie z papieżem. I dodaje: „Sympatyczny fotomontaż”

Skrajna prawica spaliła Koran w Malmo. Wybuchły zamieszki

[wideo] Szwecja: prawicowy działacz spalił Koran. Policja bezradna wobec demolujących miasto demonstrantów.

[video] Trzaskowski: "woda w Warszawie bezpieczna, bo zrzut jest za Warszawą". A co z innymi miastami?