Sylwia Spurek zwraca się do KE w związku z ostatnimi prześladowaniami osób LGBT w Polsce

Europosłanka Sylwia Spurek w złożonej interpelacji zapytała Komisję Europejską o rozszerzenie zakresu postępowania z art. 7 przeciwko Polsce. To reakcja na piątkowe wydarzenia z Warszawy.

W piątek na Krakowskim Przedmieściu w centrum stolicy doszło do protestu przeciwko decyzji sądu o dwumiesięcznym areszcie dla „Margot” z kolektywu Stop Bzdurom.

 

Aktywista LGBT Michał Sz. (dane z dokumentu tożsamości, użyte przez prokuraturę - Sz. używa imienia Małgorzata) decyzją sądu został aresztowany na dwa miesiące w związku ze sprawą napaści na samochód fundacji Pro Life. Brał także udział w wywieszaniu warszawskich pomników, w tym Chrystusa na Krakowskim Przedmieściu, tęczowymi flagami. Jednak nadkom. Sylwester Marczak, rzecznik Komendy Stołecznej Policji, zastrzega, że aresztowanie Sz. nie ma nic wspólnego z tą akcją.

 

W związku z wydarzeniami z Warszawy europosłanka Sylwia Spurek skierowała do Komisji Europejskiej interpelację, w której zapytała o rozszerzenie zakresu postępowania z art. 7 przeciwko Polsce.

 

"Czy w reakcji na te wydarzenia Komisja podejmie kroki w celu zapewnienia bezpieczeństwa osobom LGBTI w Polsce, w tym aktywistom i aktywistkom podejmującym akcje, których celem jest zwrócenie uwagi na sytuację osób LGBTI?" - zapytała Spurek.

Europosłanka chce również wiedzieć, "jaki jest stan prac nad mechanizmem powiązania środków unijnych z respektowaniem zasady praworządności i kiedy KE użyje tego mechanizmu wobec Polski"

 

 

[wideo] Nagranie z brawurowago pościgu norweskich policjantów. Robie wrażenie!

[wideo] 30 lat jednostki GROM. Zobacz najnowszy spot JW GROM. Tobie Ojczyzno!

Francuskie władze zażądały od koncernu motoryzacyjnego, by nie sprowadzał do pracy Polaków

[wideo] Zamieszki w Londynie. Na ulice wyszli patrioci chroniący miasto przed protestującymi, którzy niszczyli pomniki.

[wideo] Holandia: policyjny materiał z ujęcia terrorystów chcących dokonać zamachu